دستگاه تناسلی خانم ها یکی از اندام های بسیار مهم در بدن آنها می باشد و سلامت این بخش نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. اما بسیاری از خانم ها با انواع بیماری های شایع زنان دست و پنجه نرم می کنند. درمان بیماری های زنان مسئله بسیار مهمی است که باید پس از ابتلا به هر بیماری مورد توجه قرار بگیرد.

برای درمان انواع بیماری های مربوط به زنان، باید اقدامات درمانی را هر چه سریع تر آغاز کرد و ترس، شرم و حیا مانع عدم مراجعه به پزشک جهت درمان بیماری هایی مانند بیماری زنان فیبروم، بیماریهای مقاربتی، بیماری آندومتریوز در زنان و … نشود.

بهترین توصیه ای که برای درمان به خانم ها می شود مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان با تجربه می باشد. با مراجعه به بهترین متخصص زنان می باشد.

معرفی برخی از بیماریهای دستگاه تناسلی زنان

بیماری های شایع زنان انواع مختلفی دارد. برای هر یک از این بیماری ها با توجه به نوع آنها، شرایط فرد، سن و دیگر فاکتورها، روش های درمانی به خصوصی در نظر گرفته می شود. برخی از بیماری های مربوط به زنان عبارتند از:

فیبروم های رحمی

این بیماری در دسته بیماری های رحم زنان قرار دارد. در واقع فیبروم های رحمی توده های خوش خیم و کوچکی هستند که به سرطان تبدیل نمی شوند. اما عدم درمان فیبروم می تواند مشکلاتی مانند ناباروری، زایمان زودرس، درد در هنگام رابطه جنسی، ایجاد خونریزی شدید در زایمان و پس از آن را ایجاد کند.